Një kujtim nga Leonora Jakupi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një kujtim nga Leonora Jakupi

12:28 | 26 Janar 2019

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës shqiptare.

Ajo ka sjellur për publikun shqiptar gjithmonë vetëm hite që kanë mbetur përherë në kujtesë.

Kohëve të fundit iu shkëput skenës, por vëmendjen e publikut asnjëherë nuk e humbi.

Këngëtaren e shumë hiteve, dhe me nje karrierë të bujshme në muzikë, ka vite që nuk po e shohim aktive në projektet e saj muzikore, e as në emisione dhe intervista, shkruan Kosovarja.

Ndonëse pauzon nga muzika apo i ka dhënë vetes një pushim nga muzikore, ajo në rrjetet sociale nuk po mungon aspak, duke ndarë gjithçka me fansat e saj.

Kur bëhet fjalë për këtë, meqë jemi në fund të Janarit, Leonora kujtoi pikërisht këngën “Koha sna fal”. Po përse? Ndjeu diçka vetëm për disa vargje të kësaj melodie, apo të tërën… Kjo po që mbetet një pikëpytje mjaft e madhe në mendjet tona.

Sido që të jetë, Leonora po vazhdon ti mungojë skenës dhe publikut, pasi shquhet se asnjëherë nuk ka provokuar, vetëm se ka sjellë gjithmonë krijime artistike dhe unike.

Komento: