Para Bayern Munchen, kjo skuadër kishte tentuar ta transferonte Manen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Para Bayern Munchen, kjo skuadër kishte tentuar ta transferonte Manen

23:59 | 27 Qershor 2022

Agjenti i sulmuesit të Bayern Munichut, Sadio Mane, ka zbuluar se Paris Saint-Germain u përpoq dhe dështoi të nënshkruajë me 30-vjeçarin këtë verë.

Periudha gjashtëvjeçare e Mane në Liverpool mori fund në fillim të këtij muaji, pasi ndërkombëtari senegal përfundoi një transferim te Bayern Munich për një tarifë prej 27.5 milion £, e cila mund të rritet në 35 milion £ me shtesa, përcjell ORAinfo.

Bayern kishte dy oferta të refuzuara për Mane përpara se të arrinte një marrëveshje me Liverpool-in, të cilët ishin të vendosur të mos e linin ish-lojtarin e Southampton-it të largohej falas në verën e vitit 2023.

Megjithatë, këshilltari i sulmuesit Bacary Cisse ka zbuluar që atëherë se PSG ishte gjithashtu e interesuar për nënshkrimin e klientit të tij, por bisedimet nuk përparuan pasi u bë e qartë se drejtori sportiv Leonardo ishte në rrugëdalje./ORAinfo/

Komento: