Pas Botman, Milan dështon ta transferojë tjetër super-lojtar

21:18 | 30 Qershor 2022

Charles De Ketelaere ka qenë shumë i lidhur me një kalim te AC Milan në javët e fundit.

Megjithatë, operacioni ka rezultuar mjaft i ndërlikuar për kuqezinjtë, duke mos dashur të ofrojnë shifra shumë të larta, përcjell ORAinfo.

Corriere Dello Sport, raportoi se De Ketelaere është një nga tre lojtarët që Milani ka në mendje për treshen sulmuese. Megjithatë, nëse ai arrin apo jo, është një pyetje tjetër në varësi të shumë gjërave.

Sipas gazetarit belg Alexandre Braeckman, Milani e ka ndjekur lojtarin për një kohë shumë të gjatë dhe raportet skauting janë të gjitha të shkëlqyera. Megjithatë, ata nuk janë të gatshëm të shkojnë përtej 30 milion € plus bonuse dhe një ofertë zyrtare ende nuk është bërë.

Club Brugge dëshiron të arrijë sa më afër 40 milion € dhe ata janë të vetëdijshëm se kjo mund të ndodhë, duke pasur parasysh interesin e Leeds si dhe Leicester. Prandaj, Milani mund të shohë një tjetër lëvizje objektive diku tjetër këtë verë pas Sven Botman./ORAinfo/

Komento: