Pas një beteje të gjatë me kancerin, kjo është gjendja ‘Sulltaneshës Hyrrem’

22:58 | 15 Janar 2019

Vahide Percin është aktorja shumë e njohur dhe e pëlqyer turke.

Ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Sulltaneshës Hyrrem’ në serialin turk ‘ Shekulli madhështor’, përcjell ORAinfo

Edhe pse erdhi si zëvendësim I aktores Meyrem Uzerli që e luante më herët këtë rol, Vahide u bë tejet e njohur dhe e pëlqyer për publikun.

Mirëpo, pasi përfundoi seriali, ajo u sëmur nga kanceri dhe pas një beteje të gjatë ajo u shërua, dhe tani duket se është në gjendje shumë të mirë./ORAinfo/

Komento: