Për këtë fanellë do të luajë Morata – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Për këtë fanellë do të luajë Morata

21:05 | 08 Korrik 2022

Alvaro Morata, ka konfirmuar se do të qëndrojë me Atletico Madrid për sezonin 2022-2023 pas përfundimit të periudhës së huazimit te Juventus.

Morata i kaloi dy sezonet e fundit në Torino, pasi fillimisht u kthye në Juve për një periudhë të dytë në shtator 2020, përcjell ORAinfo.

Spanjolli shënoi 20 gola në Serie A gjatë asaj kohe, por Bianconerët vendosën të mos e blinin plotësisht dhe ai tani e gjen veten përsëri në Wanda Metropolitano./ORAinfo/

Komento: