Pioli do t’ia ndërrojë pozicionin këtij lojtari të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli do t’ia ndërrojë pozicionin këtij lojtari të Milanit

14:17 | 08 Tetor 2019

Sipas një raporti, Stefano Pioli do të ndryshojë pozicionin e Hakan Calhanoglu përsëri.

Të gjitha shenjat tregojnë që Pioli të marrë përsipër Marco Giampaolo si trajner kryesor, me udhëheqjen e kuqezinjve që ka zgjedhur të shkarkojë shefin aktual pas një fillimi të vështirë të sezonit.

Pioli është vendosur të nënshkruajë kontratën e tij sot, megjithëse ka mosmarrëveshje nëse do të jetë një marrëveshje një vjeçare ose dy-vjeçare, përcjell ORAinfo.

Tifozët nuk e kanë marrë lajmin mirë dhe është pritur aq keq sa që PioliOut madje ka arritur trendin numër një në Itali.

Duke parë lojtarët individualë nën trajnerin e ri, La Gazzetta dello Sport besoj se Calhanoglu nuk do të përdoret më si mesfushor.

Në vend të kësaj, me Pioli që preferoi një formacion 4-3-3 ose një formacion 4-2-3-1, lojtari i Turqisë pritet të zhvendoset në anën e majtë – një pozicion në të cilin shpesh përdorej nën drejtimin e Gennaro Gattuso. /ORAinfo/

Komento: