Plas ‘sherri’ mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit, kjo është arsyeja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Plas ‘sherri’ mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit, kjo është arsyeja

16:56 | 08 Mars 2019

Shyhrete Behluli së fundmi ka lansuar këngën e saj dedikuar nënës, por këtë gjë nuk e kanë mirëpritur Motrat Mustafa.

Konflikti i tyre nisi nga akuza që Motrat Mustafa i bënë asaj duke thënë se ja kanë ‘vjedhur’ idenë.

Por çfarë ndodhi?

Motrat Mustafa i kishin rrëfyer këngëtares Behluli se po e bënin me Ilir Beranin një këngë për nënën e tyre, e të ëmën do ta kishin edhe në klip, si shenjë mirënjohjeje për sakrificën që ajo ka bërë si nënë e grua.

Por me t’i rrëfyer këngëtares Behluli idenë, Motrat Mustafa kanë thënë se ua ka marrë këngëtarja Behluli dhe e ka xhiruar edhe klipin.

“Me të vërtetë jam zhgënjyer shumë se e para që e kam taku atë ditë kur e kam porositur këngën te Ilir Berani ka qenë ajo. I tregova që e porosita këngën dhe se në klip do të jetë edhe nëna dhe i thash se klipin po e xhirojmë pas vitit të ri. Kjo ngjarje ishte në tetor”.

“Nuk ma ka marr mendja që të njëjtën kohë kur unë kam thënë se do publikoj klipin ajo e ka bërë të njëjtën këngë, me të njëjtën temë dhe na u duk e pakuptimtë”, ka thënë Sahide Mustafa.

Sipas motrave Mustafa, kur e kontaktuan këngëtaren Behluli, ajo u tha se s’është dashur t’ia tregojnë temën!

“Kur e kontaktuam na tha pse ma keni treguar temën? Dhe kjo na ka befasuar shumë”, kanë thënë në një deklaratë të përbashkët Motrat Mustafa.

Gjithsesi, Prive thekson që ky është vetëm njëri version i ngjarjes, derisa po pret përgjigje nga këngëtarja Shyhrete Behluli për akuzat që kanë shkuar në adresë të saj.

Këngëtaret përndryshe njihen si personazhe, që asnjëherë s’kanë pasur probleme me njëra tjetrën. Gjithsesi, edhe kjo mosmarrëveshje marrë parasysh pjekurinë artistike të Shyhrete Behlulit dhe Motrave Mustafa, shpresojmë të zgjidhet.

Komento: