Pogba niset drejt Italisë, po nënshkruan me Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pogba niset drejt Italisë, po nënshkruan me Juventusin

18:26 | 08 Korrik 2022

Ish-mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, ka konfirmuar se do të rikthehet në Juventus në ditët në vijim.

Fituesi i Kupës së Botës u largua nga Manchester United në fund të kontratës së tij muajin e kaluar dhe pritet gjerësisht të nënshkruajë një rikthim të përhershëm në Torino përpara sezonit 2022-23, përcjell ORAinfo.

Real Madridi ishte i lidhur më parë me një lëvizje për Pogba, por skuadra e Carlo Ancelotti në vend të kësaj zgjodhi të nënshkruajë me bashkatdhetarin e tij Aurelien Tchouameni nga Monaco.

Interesi i raportuar nga rivalët e hidhur të Djajve të Kuq, Manchester City, gjithashtu nuk shkoi askund, dhe Pogba tani ka lënë një aluzion të madh se së shpejti do të lidhet sërish me Zonjën e Vjetër.

29-vjeçari u filmua në një avion privat gjatë fluturimit të tij për në Torino, në të cilin po vishte ngjyrat bardh e zi të Juventusit teksa postimi u postua në rrjetet sociale./ORAinfo/

Komento: