Pothuajse punë e kryer: Dybala ka skuadër të re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pothuajse punë e kryer: Dybala ka skuadër të re

11:12 | 27 Qershor 2022

Marrëveshja është arritur: Paulo Dybala ka skuadër të re.

Punë e kryer, Paulo Dybala ka skuadër të re.

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është njëri nga lojtarët më të përfolur këtë merkato.

Pas largimit nga Juventusi si lojtarë i lirë, Dybala ka qenë në qendër të vëmendjes në mediat sportive.

E përditshmja italiane Il Giornale, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Paulo Dybala ka skuadër të re.

Sipas Il Giornale, Dybala ka arritur marrëveshje me Interin, por zyrtarizimi nuk po ndodh ende, pasiqë Neroaxurët pritet të lirohen nga disa futbollistë për të firmosur me argjentinasin.

Dybala do të duhet të pres largimin e Alexis Sanched dhe Edin Dzekos dhe pastaj transferimi i tij te Interi do të zyrtarizohet, shkruan Il Giornale.

Komento: