PSG arrin marrëveshje me yllin që e kërkoi Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

PSG arrin marrëveshje me yllin që e kërkoi Milan

17:50 | 05 Gusht 2022

Paris Saint-Germain, ka kompletuar nënshkrimin e mesfushorit portugez, Renato Sanches nga Lille me një kontratë pesëvjeçare deri në vitin 2027.

Tarifa raportohet të ketë qenë vetëm 15 milionë euro, më pak se sa pagoi Lille në vitin 2019, me Sanches që u bë nënshkrimi i pestë i PSG-së këtë verë pas Nuno Mendes, i cili u huazua nga sezoni i kaluar u bë i përhershëm, Vitinha, Nordi Mukiele dhe Hugo Ekitike, përcjell ORAinfo.

Pasi kishte impresionuar si adoleshent te Benfica dhe duke ndihmuar Portugalinë të fitonte 2016, Sanches më parë iu bashkua Bayern Munich në një marrëveshje me vlerë deri në 80 milionë euro. Por karriera e tij nuk arriti të lulëzojë në Gjermani dhe një periudhë e pasuksesshme në huazim te Swansea në Premier League e la atë në nevojë për një rifillim./ORAinfo/

Komento: