PSG e shokon Milanin, po ia marrin nga duart yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

PSG e shokon Milanin, po ia marrin nga duart yllin e madh

19:15 | 24 Qershor 2022

Paris Saint-Germain i ka bërë një ofertë Lille për mesfushorin Renato Sanches dhe tani po udhëheq garën, thuhet në një raport.

Sipas le10sport, PSG ka bërë një ofertë prej 10 milionë eurosh për Lille për transferimin e 24-vjeçarit, por negociatat janë në vazhdim, sepse ata duan më shumë për të shitur, përcjell ORAinfo.

PSG do të punësojë Christophe Galtier si trajnerin e tyre të ri dhe ai ka punuar me Sanches në Lille, ashtu si edhe drejtori i vjetër i tyre sportiv Luis Campos, i cili gjithashtu është tani në PSG.

Edhe pse Sanches ka vetëm një vit në kontratën e tij, Les Dogues shpreson të sigurojë një çmim më të mirë dhe diskutimet po vazhdojnë për të arritur një marrëveshje. Asnjëra palë nuk është në nxitim, por PSG ka besim sepse lojtari dëshiron të transferohet në Paris.

Milani vazhdon të ndjekë rastin dhe mund t’i bashkohet betejës, por PSG ka një avantazh sepse ata kanë lëvizur me një ofertë zyrtare dhe financiarisht janë më se të aftë për të kapërcyer çdo boshllëk me Lille./ORAinfo/

Komento: