PSG jep lajmin e keq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

PSG jep lajmin e keq

19:32 | 05 Gusht 2022

PSG njoftoi se Mbappe ishte lënë jashtë skuadrës që do të udhëtonte në Clermont për ndeshjen e së shtunës “për shkak të dhimbjes në muskujt e tij ngjitës” dhe në vend të kësaj do të mbetet prapa për trajtim.

Mbappe tashmë humbi fitoren 4-0 të PSG-së ndaj Nantes në Trofeun e Kampionëve në fillim të sezonit francez në Tel-Aviv, Izrael fundjavën e kaluar për shkak të një pezullimi të mbartur nga sezoni i fundit, përcjell ORAinfo.

PSG fillon mbrojtjen e titullit të Ligue 1 me një trajner të ri, Christophe Galtier që ka marrë drejtimin nga Mauricio Pochettino i shkarkuar.

Lionel Messi dhe Neymar, të cilët të dy shënuan kundër Nantes, janë në skuadër së bashku me nënshkrimet e reja Vitinha, Hugo Ekitike dhe Nordi Mukiele./ORAinfo/

Komento: