Punë e kryer: Edinson Cavani rikthehet në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Edinson Cavani rikthehet në Serie A

15:26 | 23 Qershor 2022

Marrëveshja është arritur: Edinson Cavani rikthehet në Serie A.

Marrëveshja është arritur, Edinson Cavani rikthehet në Itali.

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani do të largohet nga Manchester United si lojtarë i lirë pas skadimit të kontratës.

Cavani nuk bën pjesë në planet e Erik Ten Hag, ndërsa interesim për të kanë shfaqur skuadra të shumta, por 35-vjeçari ka vendosur të rikthehet në Itali.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, ish-sulmuesi i Napolit dhe Palermos, karrierën do ta vazhdojë te Salernitana.

Cavani do të jetë një përforcim i madh për Salernitanën që synon të sigurojë mbijetesën sezonin e ardhshëm.

Shkëmbim spektakolar: Ruben Dias transferohet te gjiganti italian

E bujshme: Milan transferon dy yjet e Manchester United për 30 milionë euro

Komento: