Ronaldo zbulon përforcimin e ri të Real Madridit, ai do ta bartë fanellën e portugezit

22:09 | 15 Dhjetor 2018

Ylli portugez i Juventusit, Ronaldo ka marrëdhënie të mira me disa ish-shokë, me të cilët ai ndau karrierën në Real Madrid.
Që nga koha e tij në ekipin e Los Blancos, ai kishte një marrëdhënie të mirë me Álvaro Moratën dhe madje edhe pas një kohe të konsiderueshme në të cilën nuk janë parë, komunikimi midis tyre vazhdon përcjell ORAinfo.

Në ndeshjen e fundit të luajtur nga sulmuesi spanjoll, ai duhej të zëvendësohet për shkak të një goditjeje të fortë që i shkaktoi atij një dëmtim në gjurin e tij të djathtë.

Nga ana tjetër, Cristiano Ronaldo shfrytëzoi rastin dhe i dërgoi një mesazh për të ditur se si ndihej pas ndeshjes. Në këtë bisedë Morata hoqi informacionin se nënshkrimi i Eden Hazard belg ishte praktikisht i mbyllur.

Nënshkrimi i yllit të ri të kampionit të fundit të Kampionëve do të mbyllet në tregun e dimrit, por do të bëhet publike për verën e ardhshme, që është kur sulmuesi është planifikuar të mbërrijë në Madrid.

Cristiano tashmë e di se kush do të jetë zëvendësimi i tij në ekipin e tij të vjetër dhe ndoshta atij kanë për t’i dhënë atij numrin 7 të lënë nga portugezi, në mënyrë simbolike që po afron një epokë e re./ORAinfo/

Komento: