Rrëfehet Leze Qena, flet për historinë e hitit “Lulja n’saksi”

22:53 | 18 Janar 2019

Aktorja e mirënjohur Leze Qena pavarësisht moshës vazhdon të jetë mjaftë aktive.

Ajo është aktorja më e dashur për publikun kosovarë.

Si është krijuar hiti i Leze Qenës, që po dëgjohet gjithandej, tregon vetë aktorja.

Ajo është ndër aktoret më të dashura shqiptare dhe publiku shqiptar gjithmonë i ka shikuar filmat dhe serialet kudo që është shfaqur Leze Qena.

Së fundi, e dashura Leze është bërë ‘virale’ edhe në internet, pas interpretimit të një kënge që ka marrë vëmendjen e të gjithëve, në serialin ‘Çka ka shpija’, shkruan Gazeta Express.

Leze Qena, ekskluzivisht për emisionin Sevenbizz me Meriton Mjekiqin, ka treguar historinë interesante se si ka ardhë deri te interpretimi i kësaj kënga dhe origjinën e saj.

Kjo është historia e ‘Lulja n’saksi, saksia n’lule’.

Komento: