Situata eskalon para fillimit të finales Roma – Feyenoord, tifozët përplasen sërish me policinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Situata eskalon para fillimit të finales Roma – Feyenoord, tifozët përplasen sërish me policinë

20:18 | 25 Maj 2022

Eskalon situata para fillimit të finales Roma – Feyenoord, tifozët përplasen sërish me policinë.

Pa nisur ende ndeshja finale mes Romës dhe Feyenoordit, po shënohen incidentet e para të kësaj mbrëmje.

“BalkanWeb” ka publikuar një video ku shihen se tifozët e skuadrës holandeze përplasen me policinë.

Siç shihet edhe nga pamjet, policia shqiptare ndaloi një tifoz holandez dhe në atë moment u futen “ultrasit” duke u përplasur me policinë.

Kujtojmë se ndeshja mes Romës dhe Feyenoordit do të zhvillohet nga ora 21:00, në “Air Albania Stadium”.

Ndeshja në fjalë është historike, pasi është finalja e parë e garës së Ligës së Konferencës.

Komento: