Super kompjuteri parashikon se kush do ta fitojë Kupën e Botës – renditje që mund mos t’u pëlqejë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Super kompjuteri parashikon se kush do ta fitojë Kupën e Botës – renditje që mund mos t’u pëlqejë

21:41 | 19 Qershor 2022

Një super kompjuter ka sjell favoritët për Kupën e Botës që mbahet në Katar në fund të këtij viti.

Vetëm pesë muaj na ndajnë nga starti i garës më të madhe për përfaqësueses, derisa Franca është kampion në fuqi.

Sipas super kompjuterit, “Gjelat” edhe në këtë vit janë favoritë për të fituar trofeun prestigjioz, pas atij që e fituan në vitin 2018.

Francezët rivalizohen nga Brazili, Spanja dhe Anglia, që janë pas tyre, ndërsa më poshtë renditen Belgjika, Holanda, Gjermania, Argjentina, Portugalia dhe Kroacia që e mbyllin top dhjetshen.

Më poshtë keni gjasat e secilës kombëtare për të fituar Kupën e Botës:

=29# Kosta Rika – 0%

=29# Arabia Saudite – 0%

=29# Kameruni – 0%

=26# Tunizia – 0.01%

=26# Maroku – 0.01%

=26# Kanada – 0.01%

=24# Gana – 0.02%

=24# Australia – 0.02%

Ekuadori – 0.17%

22# Senegali – 0.19%

21# Serbia – 0.24%

=20# Republika e Koresë – 0.35%

=20# Katari – 0.35%

Uellsi – 0.41%

18# ShBA – 0.46%

17# Japonia – 0.48%

16# Irani – 0.60%

15# Polonia – 0.82%

14# Zvicra – 1.00%

13# Meksika – 1.37%

12# Uruguai – 1.48%

11# Danimarka – 2.03%

10# Kroacia – 2.31%

9# Portugalia – 5.11%

8# Argjentina – 6.45%

7# Gjermania – 7.21%

6# Holanda – 7.70%

5# Belgjika – 7.90%

4# Anglia – 8.03%

3# Spanja – 11.53%

2# Brazili – 15.73%

1# Franca – 17.93%

Komento: