Super lajm, Milan nis bisedimet me super-lajmin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Super lajm, Milan nis bisedimet me super-lajmin

20:14 | 23 Qershor 2022

Ndërsa operacioni i Renato Sanches po bëhet gjithnjë e më i komplikuar, AC Milan po shikon opsionet e tyre në treg.

Lojtari i fundit që është lidhur me kuqezinjtë është lojtari i Aston Villa, Douglas Luiz, përcjell ORAinfo.

Mesfushori brazilian ka një vit të mbetur nga kontrata e tij me skuadrën e Premier League dhe kështu duhet të merret një vendim për të ardhmen. Milani, i cili është në kërkim të një mesfushori këtë verë, ka vënë syrin te ai.

Sipas TuttoMercatoWeb, agjentët italianë të Luizit ishin të pranishëm në Casa Milan këtë pasdite për të folur me drejtorët kuqezi. Një negociatë mund të fillojë në ditët në vijim, në varësi të sagës së Sanches.

Sipas raportit, 24-vjeçari po mendon seriozisht të largohet nga Aston Villa dhe mbetet për t’u parë se cilat do të jenë shifrat e marrëveshjes. Duke pasur parasysh situatën e kontratës, Milani mund të marrë një çmim të mirë në rast se ata vendosin të ecin përpara me interesin e tyre./ORAinfo/

Komento: