Super-lojtari i thotë “PO” Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Super-lojtari i thotë “PO” Milanit

23:59 | 06 Korrik 2022

AC Milan është i vendosur të nënshkruajë Charles De Ketelaere nga Club Brugge, pavarësisht se e pa një ofertë hapëse të refuzuar.

Milan bëri një ndryshim të rëndësishëm në strategji këtë verë kur vendosi të tërhiqte prizën nga transferimi i Sven Botman.

Për shkak të buxhetit të kufizuar, kuqezinjtë kanë vendosur të mos shpenzojnë një tarifë të lartë për një qendërmbrojtës. Në vend të kësaj, përparësi i është dhënë sulmit me një mesfushor të ri sulmues në krye të listës së dëshirave të Piolit. Charles De Ketelaere është i zgjedhuri, përcjell ORAinfo.

Në fakt, De Ketelaere është lojtari i vetëm që AC Milan po e konsideron seriozisht me Paulo Dybala që është një alternativë me karakteristika të ndryshme. Paolo Maldini është i impresionuar nga ajo që ylli elegant i Belgjikës ka bërë në tre vitet e fundit me Club Brugge.

21-vjeçari tashmë i ka thënë po një transferimi të mundshëm te AC Milan. Gazetari Andrea Longoni raporton se kuqezinjtë janë në bisedime të avancuara me lojtarin. Në fakt, Maldini dhe Pioli kanë telefonuar De Ketelaere në më shumë se një rast. Milani ka pasur gjithashtu kontakte me familjen e lojtarit dhe agjentin e tij./ORAinfo/

Komento: