Tottenham kontakton Barcelonën për këtë lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tottenham kontakton Barcelonën për këtë lojtar

23:16 | 25 Qershor 2022

Tottenham, ka kontaktuar me Barcelonën për nënshkrimin e mundshëm të Clement Lenglet, kupton 90min.

Spurs janë në kërkim të një qendërmbrojtësi të majtë këtë verë dhe fillimisht kishin synuar italianin Alessandro Bastoni, por tani ka shumë të ngjarë që ai të mbetet në Inter, përcjell ORAinfo.

Skuadra e Londrës veriore ka zhvilluar bisedime me Villarrealin për Pau Torres në të kaluarën, por aktualisht synon një mbrojtës tjetër të La Ligës në Lenglet.

27-vjeçari ka bërë 160 paraqitje për Barcelonën dhe megjithëse bëri një fillim premtues të karrierës së tij për Blaugrana, ai ka pasur vështirësi dhe ka rënë në favorin e trajnerit të ri Xavi, duke bërë vetëm shtatë startime në La Liga sezonin e fundit./ORAinfo/

Komento: