Tri skuadre në “luftë” për Dembelen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tri skuadre në “luftë” për Dembelen

21:15 | 23 Qershor 2022

Bayern Munich, Chelsea dhe Paris Saint-Germain thuhet se po konkurrojnë për të nënshkruar me sulmuesin e Barcelonës, Ousmane Dembele, si një transferim i lirë këtë verë.

Marrëveshja aktuale e francezit në Camp Nou do të skadojë në fund të qershorit dhe siç qëndron, ai do të bëhet agjent i lirë para fundit të javës së ardhshme, përcjell ORAinfo.

Barcelona ka vënë në tryezë një ofertë për kontratë për fituesin e Kupës së Botës, por ai ende nuk ka marrë një vendim për të ardhmen e tij, me një numër klubesh që shfaqin interes.

Sipas Marca, Bayern, Chelsea dhe PSG janë të gjithë të etur për të nënshkruar me sulmuesin këtë verë, me treshen që i ofrojnë kontrata ish-djaloshit të Rennes me shpresën për të siguruar nënshkrimin e tij.

Raporti pretendon se Barcelona nuk ka hequr dorë nga shpresa për të nënshkruar me Dembele me një marrëveshje të re, me kryetrajnerin e klubit Xavi të vendosur për ta mbajtur atë në klub për një bazë afatgjatë./ORAinfo/

Komento: