U KRY! Lenglet arrin marrëveshje me këtë skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY! Lenglet arrin marrëveshje me këtë skuadër

19:32 | 08 Korrik 2022

Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet, është duke kaluar testet mjekësore përpara një huazimi te Tottenham Hotspur.

Spurs arriti një marrëveshje me Barçën për një marrëveshje të gjatë për francezin në fund të qershorit, dhe ai tani ka mbërritur në veri të Londrës për të kaluar formalitetet përpara se të përfundojë kalimin, përcjell ORAinfo.

Trajneri Antonio Conte ka qenë në kërkim të një qendërmbrojtësi me këmbën e majtë për t’iu përshtatur sistemit të tij tre-mbrapa dhe Tottenham e ktheu vëmendjen te Lenglet pasi u refuzua nga Alessandro Bastoni i Interit./ORAinfo/

Komento: