United ua tregon derën pesë lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

United ua tregon derën pesë lojtarëve

23:32 | 23 Qershor 2022

Manchester United, thuhet se është i përgatitur të shesë pesë mbrojtës këtë verë, me trajnerin e ri Erik ten Hag, i cili dëshiron të vendosë shenjën e tij në skuadër.

Djajtë e Kuq besohet se planifikojnë të bëjnë pesë nënshkrime këtë verë, me Frenkie de Jong të Barcelonës dhe Antony të Ajax-it, si objektiva kryesorë, përveç Christian Eriksen, përcjell ORAinfo.

Një portier i ri mund të vijë gjithashtu, me Dean Henderson që përgatitet të largohet, ndërsa një qendërmbrojtës pritet të bëjë lëvizjen në Old Trafford para fundit të afatit kalimtar.

Do të ketë gjithashtu dalje para përfundimit të merkatos, dhe sipas Manchester Evening News, pesë mbrojtës mund të largohen në merkaton aktual.

Raporti pretendon se Phil Jones, Eric Bailly, Axel Tuanzebe dhe Teden Mengi mund të largohen, ndërsa Victor Lindelof mund të jetë ende tepricë ndaj kërkesave në Old Trafford./ORAinfo/

Komento: