Ylli i madh nga Premier Liga i thotë ‘PO’ Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh nga Premier Liga i thotë ‘PO’ Milanit

13:51 | 06 Korrik 2022

Anësori i Chelseat, Hakim Ziyech, është shumë i etur për t’iu bashkuar Milanit këtë verë dhe ai do ta shtyjë klubin e tij të gjejë një marrëveshje që funksionon.

Siç është raportuar sot nga La Gazzetta dello Sport, anësori maroken do të dëshironte të bashkohej me kampionët e Italisë dhe të përpiqej të merrte një futboll më të rregullt në ekipin e pare, përcjell ORAinfo.

Ai mund të fillojë të adoptojë të njëjtën strategji si sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, i cili ia bëri shumë të qartë Chelseat se dëshiron të bëjë lëvizjen dhe është në interesin e tyre që ta bëjnë atë të funksionojë.

Ka disa pengesa në lidhje me pagën edhe sepse ai aktualisht fiton 5 milionë euro dhe bonuse që nuk janë në përputhje me buxhetin aktual të pagave të Milanit. Ata synojnë 4.5 milionë euro.

Ekziston edhe faktori i formulës së kredisë. Dy klubet kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe ekziston një besim i përbashkët se do të arrihet një marrëveshje që e sheh Ziyech në Milan sezonin e ardhshëm. /ORAinfo/

Komento: