Zbulohet cili lojtar është larguar nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet cili lojtar është larguar nga Real Madrid

23:31 | 05 Gusht 2022

Real Madrid CF dhe Girona FC kanë rënë dakord për transferimin e lojtarit Miguel Gutiérrez.

Miguel Gutiérrez erdhi në akademinë tonë të të rinjve në vitin 2011 dhe që atëherë ka qenë pjesë e Real Madridit,
përcjell ORAinfo.

“”Klubi ynë e falënderon atë për punën, përkushtimin dhe përkushtimin e tij gjatë kohës që i përket Real Madridit dhe i uron atij dhe familjes së tij gjithë të mirat në këtë fazë të re të jetës së tij”, thuhet në një deklaratë të shkurtër të klubit të bardhë.

Miguel Gutiérrez, i cili nuk llogariti për Carlo Ancelottin, sidomos pas ardhjes së Antonio Rüdiger, do ta shohë të përmbushur objektivin e tij për të luajtur në elitë, por pa harruar ëndrrën e tij për të pasur sukses në stadiumin Santiago Bernabeu./ORAinfo/

Komento: