Zbulohet plani i Milanit për transferimin e Modricit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet plani i Milanit për transferimin e Modricit

08:55 | 12 Shtator 2019

Milan dëshiron që Luka Modric ose Sandro Tonali që konsiderohet si Pirlo i ri të zëvendësojnë Lucas Biglia.
Një raport i fundit nga Calciomercato thoshte se e ardhmja e Biglia në Milano po afrohet me mundësinë që ai mund të largohet nga klubi në janar.

Kontrata e argjentinasit skadon në fund të sezonit, por Calciomercato deklaroi më herët se ai aktualisht po tërheq interes nga Katar, ku dritarja mbyllet më 30 shtator atje

Sido që të jetë, duket se kuqezinjtë po planifikojnë jetën pa të, dhe sipas një raporti ata kanë dy emra emocionues në mendje.

Ideja e parë të çon te Luka Modric, i cili është ëndrra e vazhdueshme e kuqezinjve, përcjell ORAinfo.

Milani u lidh në mënyrë sporadike me një lëvizje për mbajtësin aktual të Ballonit dhe Calciomercato kohët e fundit deklaroi se “ëndrra është ende e gjallë”.

E fundit nga e njëjta prizë shprehet se Modric – një tifoz i Milanit – mund të transferohet në San Siro në kushtet e duhura, të cilat kualifikimi në Champions League do të ndihmonte. /ORAinfo/

Komento: