“Zymryti” një super femër në jetën reale, shikojeni si duket – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Zymryti” një super femër në jetën reale, shikojeni si duket

11:28 | 26 Janar 2019

E njohur si ‘Zymrytja’, ajo është një nga aktorët turke më të dashura edhe për publikun shqiptar.

Hatice Aslan është njëra ndër aktoret që ka mbetur në mendjen e atyre shikuesve që kanë përcjell serialin “Lale Devri”.

Në serial ajo është e njohur si “Zymrytja” nëna e “Lales” dhe “Jeshimit” e cila me karakterin që ka luajtur ka fituar simpatinë e shumë shikuesve.

Hatice Aslan e cila jeton në Sivas të Turqisë, ka një djalë me emrin Ekin nga martesa e saj me Hakki Ergok, shkruan rtv21.

Në rolin e “Zymrytit” ajo ishte një grua e cila i kushtonte shumë rëndësi pamjes së jashtme dhe kishte një stil të veçantë.
Por, si duket ajo tani në moshën 56 vjeçare dhe sa ka ndryshuar që nga transmetimi i Serialit shikoni fotografitë e mëposhtme.

Komento: