ZYRTARE: Juventus nënshkruan me lojtarin e PSG-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Juventus nënshkruan me lojtarin e PSG-së

23:01 | 08 Korrik 2022

“Angel Di Maria është një lojtar i Juventusit”, tha Juve në një deklaratë të shkurtër në mediat sociale, përpara se të shtonte se ai kishte “nënshkruar një kontratë pune deri më 30 qershor 2023”.

Anësori argjentinas do të fitojë një pagë të raportuar prej shtatë milionë euro gjatë sezonit të tij në Torino, përcjell ORAinfo.

34-vjeçari i bashkohet Juventusit përpara Kupës së Botës dimërore në Katar, në të cilin ekipi i tij kombëtar drejtohet si kampion i Kupës së Amerikës.

Di Maria u largua nga PSG pasi kampionët francezë vendosën të mos rinovojnë kontratën e tij sezonin e kaluar, pozicioni i tij në klub u ul nga ardhja e shokut të skuadrës së Argjentinës Lionel Messi verën e kaluar. Ai luajti 295 herë në të gjitha garat për PSG-në, duke shënuar 92 gola dhe duke grumbulluar 112 asistime në shtatë vjet në kryeqytetin francez./ORAinfo/

Komento: