Ai që e mbajti gjallë Milanin po largohet, rossonerët nuk ia ditën vlerën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ai që e mbajti gjallë Milanin po largohet, rossonerët nuk ia ditën vlerën

15:55 | 23 Dhjetor 2018

Milan thuhet se po shqyrton një ofertë të janarit për Hakan Calhanoglu nga klubi gjerman RB Leipzig.

24-vjeçari futbollisti i Turqisë kurrë nuk ka përmbushur plotësisht premtimin e tij në San Siro pas një lëvizjeje masive prej 21.3 milionë euro nga Bayer Leverkusen në verën e vitit 2017 përcjell ORAinfo.

Calhanoglu nuk arriti të bënte përshtypje në disa role të ndryshme dhe është emri i lartë për t’u larguar në dritaren e transferimit.

Ai u lind dhe u rrit në Gjermani, kështu që do të shijonte një kthim në Bundesliga.

Sipas MilanNews.it, oferta e vetme e vërtetë në tryezë është nga RB Leipzig./ORAinfo/

Komento: