“Dridhet bota e futbollit”, skuadra e njohur del në shitje

19:38 | 11 Dhjetor 2018

Skuadra e Sevillas po arrin të bëjë shumë mirë në kampionatin spanjoll këtë sezon.

Deri më tani, andaluzianët kanë bërë shumë mirë, duke u renditur në vendin e dytë, 28 pikë, 3 më pak se Barcelona.

Megjithatë, sikurse raportojnë mediat e huaja, klubi që ka bërë historinë në Europa League në vitet e fundit, në verën e ardhshme do të jetë në shitje për vlerën e 250 milionë eurove. Të presim dhe të shohim për zhvillime të mëtejshme.

Komento: