Ka mbetur çështje kohe, City po nënshkruan me super-lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ka mbetur çështje kohe, City po nënshkruan me super-lojtarin

17:44 | 01 Janar 2019

Manchester City është vendosur të nënshkruajë me Oscar Tarensi të Espanyolit, raporton The Sport përcjell ORAinfo.

Marrëveshja thuhet se do të përfundojë në janar, kur i riu të mbushë 16 vjeç, duke e bërë atë të drejtë për lëvizje.

Pep Guardiola dhe United e kanë ndjekur atë për një kohë të gjatë, pasi që talenti spanjoll i Spanjës mund të luajë në role të ndryshume, si një mbrojtës i majtë, mesfushor ose lojtar i krahut./ORAinfo/

Komento: