Milan nuk arrin ta transferoj sulmuesin në Kinë

10:56 | 06 Janar 2019

Pas raportimeve se klubi kinez Shenzhen FC ishte afër transferimit të Fabio Biorinit për 10 milionë euro, tani thuhet se klubi kinez ka braktisur bisedimet.

Kishte sugjerime nga La Gazzetta dello Sport se oferta ishte 8.5 milion euro dhe kuqezinjtë kërkonin pak më shumë, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, këtë mbrëmje SpazioMilan dhe La Repubblica raportojnë se Shenzhen FC është tërhequr nga negociatat dhe nuk ka më interes për të nënshkruar me lojtarin.

Në fakt, ka sugjerime se Milani mori një email nga klubi kinez ku pyeti se nga kishin ardhur thashethemet, pasi ata kurrë nuk e donin veçmas Borinin.

27-vjeçari erdhi nga Sunderland në verën e vitit 2017 për një shumë prej 6 milionë eurosh.

Deri më tani këtë sezon, Borini ka kontribuar me një gol dhe ndihmoi në 12 ndeshje konkurruese për Milanin. /ORAinfo/

Komento: