Nga shitja e këtyre yjeve, Perez do të fitojë 400 milionë euro

21:55 | 14 Dhjetor 2018

Florentino Pérez , e ka ndërmend të bëjë një revolucion te Real Madrdit.

Pérez, i cili mendon që të i shesë disa lojtarë, ka caktuar tash çmimin e yjeve të tij e cilla llogaritet të jetë një minimum prej 400 milionë euro përcjell ORAinfo.

E këto para të majme do të shërbejë për të riprodhuar ekipin me yje të reja.

Gjegjësisht, Marco Asensio, Balearic do të kushtojë 120 milionë. Isco Alarcón, për spanjollin kërkohet 100 sosh, por marshimi i tij për 80 do të nënshkruhet.

Gareth Bale është vlerësuar në 150 milionë, edhe pse Real Madrid do të negociojë për një ofertë për 100.

Për Benzema nuk pritet të marrë më shumë se 60 milionë, ndërsa në rastin e Modric, 40 milionë janë pyetur pavarësisht moshës së tij: 33 vjet.

Në total, dhe duke marrë si minimale minimumin e pranueshëm për çdo operacion, Pérez do të hynte në 400 milionë./ORAinfo/

Komento: